Apie mus

Mūsų draugai

Projektas "Kai išsipildo kalėdinės svajonės" su progimnazijos rėmėjais iš Vokietijos organizacijos "Pagalba Lietuvos vaikams".
Kaip atkeliauja dovanėlės į Želsvos progimnaziją 2022m. gruodžio mėn.

Vokietijos organizacija „Pagalba Lietuvos vaikams“

Ilgametės draugystės istorija

2002 m. balandžio 24 dieną, pirmą kartą į mokyklą atkeliavo parama mokyklos bendruomenei iš užsienio – Vokietijoje (pirmininkas p. Manfredas Šwaakas) įkurtos organizacijos “Pagalba Lietuvos vaikams”.

Želsvos progimnazija

Nuo to laiko kiekvienais metais bendruomenę pasiekia parama iš Vokietijos.
Kiekvienas mokinys, darbuotojas gauna kalėdines dovanėles. Rėmėjai surengia “Šv. Nikolaus” šventę.

Želsvos progimnazija Želsvos progimnazija

2004 m.  rugpjūčio 27 d. mokyklai rėmėjai padovanoja autobusą.

Želsvos progimnazija

Organizuota mokytojų kolektyvo viešnagė Vokietijoje 2005m.

Želsvos progimnazija

2014 m. balandžio mėn. Vokietijos organizacija „Pagalba Lietuvos vaikams“ šventė 20-metį. (plačiau);

Želsvos progimnazija

Po organizacijos įkūrėjo p. M.Švako mirties, jo veiklą tęsia dukra Eva Klingenberg. Nuo 2014 m. gruodžio 2 d. tęsiasi tradicinis projektas – susitikimas su mokyklos rėmėjais iš Vokietijos „Kai išsipildo kalėdinės svajonės“, kurio metu visa mokyklos bendruomenė dalijasi gerumu, šiluma ir meile. Organizacija toliau padeda įgyventi įvairius projektus progimnazijoje skirdama jiems lėšas.

Želsvos progimnazija Želsvos progimnazija Želsvos progimnazija

Apie organizacijos įkūrėją p. Manfredą Švaką

Želsvos progimnazija

“Nors esu tikras vokietis, gyvenu Vokietijoje, turiu mylimą šeimą ir rimtą, reikalingą darbą, tačiau didelė mano širdies dalis tebegyvena Lietuvoje – Suvalkijoje. Čia mane, staiga be tėvų likusį penkiametį, klaidžiojusį po nežinomybę ir patyrusį ”vilko vaikų” dalią, priglaudė ir iš mirties nagų išplėšė puiki lietuvių Paškauskų šeima. Štai Jau dešimt metų, kai aš, atsidėkodamas už man padovanotą antrą gyvenimą, vėl galiu kaskart nusilenkti Lietuvos žemei ir jos žmonėms,” – taip kalbėdavo Lietuvoje kasmet besisvečiuojantis vokietis Manfredas Švakas (62 m.), savo šalyje įkūręs labdaros organizaciją “Pagalba Lietuvos vaikams”.

Želsvos progimnazija Mokyklos rėmėjas ponas Manfredas Švakas už pagalbą Lietuvos vaikams apdovanotas III-io laipsnio Vyčio ordinu.  2004 02 16 d. Lietuvos Prezidentūra
Želsvos progimnazija 2008 m. gruodžio 9d. Manfredas Švakas apdovanotas  Marijampolės apskrities viršininko garbės ženklu.
Želsvos progimnazija 2010 m. gegužės 29 d. Manfredas Švakas apdovanotas Šv. Jurgio Marijampolės globėjo medaliu.

2014 m. gegužės 4 dieną eidamas 74-uosius  metus, sekmadienio popietę Vokietijoje, netoli savo namų, Manfredas Švakas  žuvo autoavarijoje (plačiau)

Įgyvendinti projektai:

1. Įrengta vaikų žaidimo aikštelė ir judantys buomai aikštyne . Prisidėta prie sporto aikštyno įrengimo

2. Padovanoji nauji kompiuteriai bibliotekoje

3. Įsigyta aparatūros ir instrumentų muzikos pamokoms

Želsvos progimnazija

4. Atnaujinamos erdvės: padovanotų baldų, įsigyta sėdmaišių ir kt.

5. Įrengti vėliavų stiebai

6. Informacinių technologijų-matematikos kabinetas